שסתום יציקות מהן חסרונות נוטה

שסתום הליהוק הוא אחד המוצרים המובילים השחקנים, הביקוש בשוק הוא גדול מאוד. אך בשל הייצור של חומרי גלם מחירים, כך עלייה משמעותית בעלויות הייצור; ייצור יעילות יחסית יציקות אחרים הוא קצב גרוטאות נמוכות וגבוהות וגורמים אחרים, השפעה חמורה על הפלט הליהוק שסתום. מפעל בשנת 2005 הייצור של יותר מ- 2,000 טונות של שסתום הליהוק, פסולת משולב כמעט 170t, גרט בשיעור של יותר מ- 8%. דרך תחנת שסתום פגמים הליהוק ניתוח הנתונים, כדי לזהות את הגורמים העיקריים של פסולת, הסדרה של שיפורים, ואנו השיגה תוצאות טובות כדי להבטיח את קצב המעבר שסתום הייצור הליהוק ולשפר את איכות המוצר.

שסתום הייצור ביציקת הנראה עד תשעה חסרונות, כלומר: הפיוניות, שרמוטה, הכללות, הצטמקות וחסר רסן, סגרגציה, ההפרדה קר, מפנה עור, סדקים הליהוק, בנוגע למקורו, מכונות 580 יהיה עם הרוב של החברים בפירוט זו חסרונות תשע.

1, הפיוניות: זהו תהליך התמצקות מתכת הצליחו להימלט מהגז נשאר המתכת בתוך להיווצרות חורים קטנים, החומה הפנימית היא חלקה, המכיל גז, האולטרסאונד יש של השתקפות גבוהה, אלא גם כי זה בעצם כדורית או אליפסואיד, כלומר, כמו נקודת פגמים, המשפיעים על משרעת השיקוף שלו. הפיוניות, מטיל הוא נמעך לתוך פגם האזור על ידי זיוף או מתגלגל והוא מועיל נמצאה על-ידי בדיקת אולטרה סאונד.

סיגים 2: היתוך תהליך סיגים או תנור חימום עקשן גשמי מתקלף לתוך המתכת נוזלי, הליהוק היה מעורב הגוף הליהוק או ingot, היווצרות פגמים סיגים. סיגים בדרך כלל לא נוכח יחיד, לעתים קרובות במצב דחוס או התפזרו בעומקים שונים.

3, מעורבות: תהליך תגובת ההיתוך לעבד (כגון תחמוצות, סולפידים, וכו ') - מתכתיים הכללות, או רכיבי מתכת של חלק מן המרכיבים הם לא נמס לגמרי ולא נשאר כדי ליצור הכללות של מתכת, כגון צפיפות גבוהה, נקודת התכה גבוהה הרכב - טונגסטן, מוליבדן וכן הלאה.

הצטמקות 4, ומשוחרר: הליהוק או קירור התמצקות, לאמצעי האחסון להתכווץ, בחלק הסופי של התמצקות בשל היעדר מתכת נוזלית יכולים להיווצר על פגמים חלול דמוי מטיל. חללים גדולים ומרוכז נקראים הצטמקות, חללים קטנים, פזורים נקראים loosened. הם ממוקמים בדרך כלל החלק הקרושה האחרון של מטיל או מרכז הליהוק. החומה הפנימית היא קשה, מוקף על ידי זיהומים רבות נקבוביות בסדר. בשל החוק של תרמית התרחבות והתכווצות, התכווצות בלתי נמנע, אבל עם טכנולוגיית עיבוד שיטות עיבוד שונים יש צורות שונות, גדלים ומיקומים, כאשר הוא מרחיב את הליהוק או ingot הגוף הופך פגומה. במקרה של billet חישול, מטיל יהפוך הצטמקות שיורית (הצטמקות שיורית, שיורית הצטמקות) אם לא יוסר מן חישול.

5, סגרגציה: הליהוק או ingot סגרגציה בעיקר מתייחס לתהליך של התכה או מתכת תהליך התכה, כי התפלגות לא אחידה של רכיבי הנוצרת על-ידי הפרדה, ההפרדה קיימת באזור של תכונות מכניות שלה הם שונים מטריצת מתכת כל המכניקה ביצועים, ההבדל מעבר לטווח רגיל המותר הופך להיות פגם.

6, ההפרדה קר: זה אודישן ייחודי בפגמים בשכבות, בעיקר עם עיצוב תהליך הליהוק יצוקה, הליהוק של מתכת נוזלית, בשל להתיז, גלים, מוזג קטעה, או מכיוונים שונים של הזרם מתכת שני (או יותר) נתקלים ו היתר, משום לפני שטח המתכת נוזלי הנוצרת על-ידי הסרט מוצק למחצה להישאר בגוף הליהוק לטופס שסוג אזור הסרעפת דמוי פגמים.

7, המפנה: זה הפלדה מ המצקת אל-חלד ingot הליהוק ingot, בגלל ההפרעה זלעפות, השהה, סיבות אחרות, הראשון במזיגה של משטח מתכת נוזלית באוויר מקורר במהירות כדי ליצור סרט תחמוצת, להמשיך לשפוך, במזיגה חדש (סוג נוזלי) פגמים הנוצרת על-ידי פריצה של מתכת נוזלית ingot, אשר יכולות לא להימחק בעיצוב בילט ingot עוקבות.

8, השלכת סדקים: סדקים הליהוק נובעת בעיקר קירור המתכת הצטמקות של המתח חורג הכוח האולטימטיבי של החומר מהדברה עם הצורה של תהליך הליהוק ועיצוב הליהוק, אלא גם עם החומר מתכת, חלק mpurities (למשל, כאשר תכולת גופרית הוא גבוה, יש פריכות חם, קר פריכות כאשר תכולת זרחן גבוהה, וכו '.). מטיל גם ייצרו סדקים intergranular צירית בילט עוקבות חישול אם לא זיוף, יישארו בחישול להפוך ומקצועו של הסדקים הפנימיים.

9, חיזקו: הליהוק או ingot קירור התמצקות, מפני השטח אל המרכז של קצב הקירור הוא שונה, אשר יהוו את מבנה הגביש שונים, מציג את התכונות המכאניות של בנוגע למקורו, הובילה גם למאפיינים אקוסטיים של בנוגע למקורו, כלומר, מן המרכז אל פני השטח של מהירות קול שונים וכן הנחתה קול. הנוכחות של חיזקו זה ישפיע לרעה את הגודל והמיקום של הפגם בעת הערכת את הבדיקה אולטרסאונד של הליהוק.