שסתום יציקות ניתוח ושיפור של פגמים נפוצים

1. הפיוניות

. זה יכול תהליך התמצקות מתכת לא לברוח הגז נשאר המתכת בתוך להיווצרות חורים קטנים, החומה הפנימית היא חלקה, המכיל גז, האולטרסאונד יש של השתקפות גבוהה, אלא גם כי זה בעצם כדורית או האליפסואיד, כלומר, כמו נקודת פגמים, המשפיעים על שלה משרעת השתקפות. הפיוניות, מטיל נדחסים אל תוך פגם האזור על ידי זיוף או מתגלגל והוא מועיל נמצאה על-ידי בדיקת אולטרה סאונד.

2. הצטמקות ומשוחרר

הליהוק או קירור התמצקות, לאמצעי האחסון להתכווץ, בחלק הסופי של התמצקות בשל היעדר מתכת נוזלית יכולים להיווצר על פגמים חלול דמוי מטיל. חללים גדולים ומרוכז נקראים הצטמקות, חללים קטנים, פזורים נקראים loosened. הם ממוקמים בדרך כלל החלק הקרושה האחרון של מטיל או מרכז הליהוק. החומה הפנימית היא קשה, מוקף על ידי זיהומים רבות נקבוביות בסדר. בשל החוק של תרמית התרחבות והתכווצות, התכווצות בלתי נמנע, אבל עם תהליך עיבוד שיטות שונות יש צורה, גודל ומיקום, כאשר הוא מרחיב את הליהוק או ingot הגוף הופך פגומה. במקרה של billet חישול, מטיל יהפוך הצטמקות שיורית (הצטמקות שיורית, שיורית הצטמקות) אם לא יוסר מן חישול.

3. סיגים

סיגים בתהליך ההיתוך או את חסיני אש מערכת החימום הכבשן הוא exfoliated לתוך המתכת נוזלי, הוא entrained הליהוק או ingot בגוף במהלך הליהוק כדי ליצור פגם סיגים. סיגים בדרך כלל לא נוכח מדינה אחת, לעתים קרובות במצב דחוס או מפוזרת בעומקים שונים, אשר דומה מולדים נפח אבל נוטים להיות בעלי רמה מסויימת.

4. מעורבב עם

(כגון תחמוצות, סולפידים, וכו '.) בתהליך ההיתוך - תכלילים מתכתיים או תוספים של רכיבים מסוימים של הרכיב מתכת לא נמס לגמרי, להישאר טופס תכלילים מתכת כגון צפיפות גבוהה, התכה גבוהה נקודת רכיבים - טונגסטן, מוליבדן, ועוד.

5. סגרגציה

ההפרדה הליהוק או ingot מתייחס בעיקר על ההפרדה בין הרכיבים נוצר במהלך תהליך ההיתוך או כור ההיתוך של המתכת בשל התפלגות לא אחידה של רכיבי. התכונות המכאניות של אזורי הפרדה הם שונים מאלה של המטריקס כל מתכת. ההבדל הוא מעבר התקן המותר שהטווח הופך להיות פגם.

6. הליהוק סדקים

סדקים הליהוק הם בעיקר בשל העובדה כי הלחץ הצטמקות של קירור המתכת, התמצקות חורג הכוח האולטימטיבי של החומר. זה קשור את עיצוב הצורה ואת תהליך הליהוק הליהוק הסדיקה של החומר מתכת. (כגון פריכות חם כאשר הגפרית תוכן הוא גבוה, פריכות קר כאשר תכולת זרחן גבוהה וכד'). מטיל גם ייצרו סדקים intergranular צירית בילט מעקב חישול אם לא זיוף, יישארו בחישול להפוך ומקצועו של הסדקים הפנימיים.

7. קר ההפרדה

. זהו פגם delamination ייחודי הליהוק, הקשורים בעיקר בעיצוב תהליך הליהוק של הליהוק, אשר בשל להתיז, ליטוש, לשפוך או שתי קווצות כיוונים שונים (או גדילי מרובים)) מתכת זרימה וסיבות אחרות, כי נוצר על ידי הסרט מוצק למחצה להישאר בגוף הליהוק לטופס שסוג אזור הסרעפת דמוי פגמים במשטח מתכתי נוזלי.

N

זה כאשר הפלדה מ המצקת כדי מטיל השלכת ingot, בגלל ההפרעה זלעפות, השהה, סיבות אחרות, הראשון במזיגה של מתכת נוזלית לצוף באוויר במהירות מקורר כדי ליצור סרט תחמוצת, תוך המשך במזיגה של נוזל חדש מתכת פריצה דרך מטיל לתוך מטיל את היווצרות שכבות (אזור כתב) פגמים, זה בתוך עוקבות חישול billet פלדה ingot יכול אינו נאלץ לחסל.

9. בנוגע למקורו

כאשר הליהוק או מטיל הוא מקורר, פני השטח למוצק, בקצב קירור מפני השטח אל המרכז הוא שונה, וכתוצאה מכך מבנים שונים לחקר הגבישים מפגין בנוגע למקורו של תכונות מכאניות, שמוביל חיזקו אקוסטית מאפיינים, פני השטח כולל מהירות קול שונים, הנחתה קול. הנוכחות של חיזקו זה ישפיע לרעה את הגודל והמיקום של הפגם בעת הערכת את הבדיקה אולטרסאונד של הליהוק.

שיפור אמצעי

(1) נמס ציוד על הרכיב הנוזלי ברזל המסכן היכולת לתמוך את היציבות של מיקסר חול זה לא טוב- ההרכב של ברזל מותך הוא מוגבל על ידי הגורמים כגון קוקה קולה, סוג תנור, נפח האוויר והמצב חומר גלם. החול שרף מושפע מגורמים כגון טמפרטורה, שרף, תוספת חומצה. כמו חול לעיתים קרובות לא לעבור את ההתחדשות ואת המיטה הקירור, כך הטמפרטורה חול הוא גבוה, מושפעת ברצינות את הכוח חול, וכתוצאה מכך הליהוק חול נפיחות רצינית, הגדלת הצטמקות הליהוק, הצטמקות פגמים נוטים.

(2) חלל בחול, ומוזגת תהליך ההשפעה של ברזל מותך ישירות להוביל לפגמים גרענת וחול.

(3) ברזל מותך בציוד ההיתוך תמיד יהיה דור סיגים, שפיכת ברזל מותך סיגים הנוזלית יחד עם הברזל מותכת לתוך החלל כדי טופס סיגים חורים.

(4) בתהליך הייצור, חנקן בתוכן ברזל מותך עולה עם טמפרטורה עולה, יורדת עם העלייה של פחמן שווה ערך. כאשר חנקן ומימן הם ביחד, זה קל טופס נקבוביות, אשר הוא המקור העיקרי.

(5) לתחתית התבנית היא פחות נוקשה, הצורה לפני הצבת לא אחיד ואת דפורמציה, וכתוצאה מכך חול סוג משטח אחיד, כאשר הסוג של סוג למעלה ולמטה הפער בין גדול, וכתוצאה מכך תת משטח, גודל, צורה המסכן.

(6) גוף 2.2 מ' למרגלות ליבת חול בוהרשע התהליך השוטף, הוא למרגלות הסיבה העיקרית עובי דופן אחיד. במקרה של

על פי הגורמים שסתום יציקת מולדים, אנחנו בעיקר מן ההיבטים הבאים בצעדים לשיפור:

(1) המתאים עלייה ברזל נוזלי פחמן המקביל, השימוש graphitization משורשרים הרחבה כדי לשפר את יכולת מילוי עצמי של החומר.

(2) תיבת צ'ונג להבטיח את הקומפקטיות של החול, כדי לשפר את הכוח סוג חול, ולקדם הליהוק של יכולת מילוי.

(3) לפני הסוג של חלל לפני החול פזורים נושבת נקיים, בזהירות לבדוק את חלל הבטן.

(4) לאחר יציקת האתר תחת במזיגה של הגוף שסתום לא גשם זלעפות, שער גביע ולשקע החורים לכסות חזק, כדי למנוע פזורים שבחול.

(5) לפני לשפוך את הנוזל אחיד על פני השטח של ברזל מותך נקי; כדי לשפר את הטמפרטורה שפיכת הראשונית של ברזל מותך כדי להפחית את הנטייה של תחמוצת ברזל חמצון משני סיגים; הליהוק שסתום ככל האפשר לאחר במזיגה הראשונית בשטח הפתוח, לאחר השימוש של מספר גדול של סיגים דק; עבור 610 מ מ (24 ב) F גוף השסתום, על מפרקי הברכיים ראנר, בשילוב עם פרמטרים אחרים כאשר מוזג, ייבוא, ייצוא ממוקמים במסנן, הברכיים שבב מרובת סינון רשת השינוי חל שיפור בצורה מונוליטית כדי לשפר את השפעת slagging gating מערכת.

(6) חומרי גלם ככל האפשר השימוש פחמן פלדה, אפור רגיל יצוק ברזל או ברזל ductile חזרה לחייב; להפחית את המגהץ רכיבי alloying כגון Cr, Mn ותוכן אחר, כדי להפחית את תכולת ברזל גז משלהם; בימים גשומים או לחות של העונה גדול יותר, הליבה הבא המומלץ לשימוש את הלפיד השטח הליבה לחלל, חול אפוי שוב כדי להפחית את כמות גז חול; השימוש בטמפרטורה גבוהה לשפוך שסתומים קטנים, על מנת להקל על הפליטה של נוזל משלהם ולהפחית את הדור סיגים.

(7) שוטף בתדירות של 1067mm (ב 42) F הגוף שסתום, הצורך מערבל קבוע ברצפה באותו על צ'אנג אותו, את הסוג הרצפה לא צריך שום פסולת; אסור לשים במקומות אחרים כדי לצמצם את זה אסור להרים את החול, צלחת הבסיס של עובש יחד כדי למנוע דפורמציה של הקומה.

(8) שופכים 2.2n, הגוף שסתום, ברגל של ליבת הגרעין של הליבה לשים את הכמות של שרף חול והקלד בהקדם האפשרי. במקרה של

לאחר נטילת אמצעי לשיפור לעיל, הייצור הכולל של 2413.78t שסתום, שיעור הפסולת פנימי של 1.15%, שיעור הפסולת חיצוני של 1.73%, שיעור מקיף גרוטאות 2.88%. לעומת שיעור גרוטאות משופרת, שיעור התשואה הפנימי פסולת ירד ב 2.39 נקודות אחוז, שיעור הפסולת חיצוני הופחתו נקודות אחוז 2.85, הקצב גרוטאות מקיף הופחתו נקודות האחוז 5.24, האפקט הוא יוצא דופן.