סיבות פתרונות של חמצון כתם יציקות רכב

סיבות ופתרונות של חמצון כתם יציקות רכב

יציקות רכב וסגסוגות שלהם הם הרבה יותר קשה כסף מאשר נחושת, התהליך הוא גם יותר מורכב. הסיבה העיקרית היא כי הביצועים של יציקות וסגסוגות שלהם אינו זהה מתכות אחרות, אלומיניום הוא מתכת דו מינית, וחומצה אלקלי הם התגובה, טיפול מקדים מעט, זה יגרום את פני השטח מעל קורוזיה. ו יצוק סגסוגות שלה, אם באוויר או בפתרון קל לייצר סרט תחמוצת, שכבה זו של הסרט תחמוצת אם לא הוסר, ישפיע על הידבקות הציפוי. יציקה פגמים נפוצים תכונות: סיג חמצון מופץ בעיקר על פני השטח העליון של הליהוק, בפינה של עובש אינו מאוורר. שבר בעיקר אפור או צהוב, על ידי רנטגן או עיבוד מכני נמצא, יכול להיות גם כביסה אלקליין, כבישה או anodizing נמצא. תוצאות הניסוי מראות כי תוספת של תוספים מתאימים ב NaOH פתרון יכול לייצר אפקט ליטוש טוב.

הניסוי exploratory מצא גם כי רפלקטיביות פני השטח של אלומיניום יכול להגיע 90% לאחר DC לחץ מתמיד אלקטרוליזה עם תמיסת NaOH בתנאים מסוימים, אך ישנם עדיין כמה גורמים בלתי יציבים עקב הניסוי, אשר צריך מחקר נוסף. ההיתכנות של שימוש DC פולסים שיטת ליטוש אלקטרוליטי ללטש אלומיניום בתנאים בסיסיים הוא בחנו. התוצאות מראות כי שיטת ליטוש אלקטרוליזה הדופק יכול להשיג את אפקט פילוס של מתח קבוע DC ליטוש אלקטרוליטי, אבל מהירות פילוס שלה הוא איטי.

חבילה הליהוק חלק שכבת האלומיניום נותקה, החבילה החיצונית של אלומיניום הוא אלומיניום באיכות גבוהה, השכבה הפנימית של החבילה היא אלומיניום שונים, שני חומרים שונים, כך חמצון של "vitiligo" כמו כתמים.

פתרון: תופעה זו היא לעתים קרובות לא יותר מדי הבנה של לקוחות, יצרנים צריכים לעשות יותר כדי להסביר את העבודה, לנקות את כל הסיפור, כדי לא לגרום לאי הבנה. מצד שני, ניתוח תעשיית האלומיניום חוזה כי השימוש של יציקות רכב יעלה ב 50% בתוך חמש שנים, מ 250 £ / רכב בשנת 2000 ל 380 / כלי רכב עד 2005. מספר רב של ייצור ועיבוד של יציקות, צריך יהלום polycrystalline (PCD) כלי. הגורם העיקרי לנזק PCD שבב במהלך העיבוד. כדי לשמור על כלי חיתוך PCD שלם, עדיף להפיץ את העומס חיתוך באופן שווה לכל חותך טחינה.

יציקות הרכב חישול: יציקות סגסוגת אלומיניום מחומם לטמפרטורה גבוהה יותר, בדרך כלל על 300 ℃ או כך, לאחר תקופה מסוימת של זמן, עם תנור קירור לתהליך טמפרטורת החדר המכונה חישול. במהלך תהליך חישול, הפתרון המוצק מתפרק, ואת השלב השני של החלקיק הוא מצטבר, אשר יכול למנוע את הלחץ הפנימי של הליהוק, לייצב את גודל הליהוק, להפחית את העיוות ולהגדיל את הפלסטיות של הליהוק.