מכונות יציקה משטח תיקון שיטה פגמים כדי להסתיר

מכונות יציקה משטח תיקון שיטה ליקויים להסתתר

ברזל יצוק פלטפורמה, צלחת בדיקה, צלחת ברזל יצוק, מכונת הכלי מכונות יציקה בתהליך הייצור יהיה בהכרח להופיע כמה פגמים קטנים. קטן Buzhi יו מחדש מכונות יציקות, כי יש כמה פגמים מכונות יציקות קטנות כיצד לפתור בעיה זו?

1. דבק יצוק

פשוט, מקיף ליהוק מכונות, תיקון כללי אינו מחייב עיבוד הבאים, ואין דרישות קשיות מיוחדת כוח. הערך המוסף של מכונות יציקות כאלה הוא נמוך יחסית.

2. ריתוך

יותר מ 90% של יצרני היציקה בחרו ריתוך כדי לפתור את הייצור נתקל ב פגמים מכונות יציקה. תיקון ריתוך בשל השימוש של מילוי מתכת (ריתוך מתכלים בדרך כלל להתאים את החומר מכונות יציקה), ביצועי ריתוך יכול בעצם לעמוד בסטנדרט מתכת בסיס, פעולה פשוטה, יעילות ריתוך גבוהה, יצרנים רבים זיהה מהימן. כיום בשוק, סוגים נוספים של מכונות ריתוך, המשמשים תיקון פגם, בדרך כלל יש את הדברים הבאים:

מכונת ריתוך: ברזל יצוק, יצוק ריתוך פלדה יותר להשתמש בדרך המסורתית.

יתרונות: תיקון פגמים גדולים, יעילות גבוהה.

חסרונות: המפרקים הלחמה על קשיות גבוהה מדי, הלחץ הפנימי, נוטה סדקים, בדרך כלל גם צריך טיפול בחום כדי לעמוד בדרישות העיבוד. ובגלל תנאי ריתוך, פנימי קל לייצר נקבוביות, סיגים פגמים משניים אחרים.

ריתוך TIG: דיוק מכונות Castingss (סגסוגת פלדה, דיוק נירוסטה מכונות יציקות), סגסוגת אלומיניום למות מכונות יציקות שימוש של ריתוך ארגון ריתוך מכונת ריתוך. חלק הייצור יצרנית התיקון, אבל גם את השימוש של מכונת ריתוך לתקן פגמים עובש.

(1) יתרונות: יעילות ריתוך גבוהה, דיוק גבוה יותר מאשר מכונת ריתוך. סוגים נוספים של תיל ריתוך, נירוסטה, מוצרי סגסוגת אלומיניום על הנפוצה ביותר ניתן להשתמש עבור ריתוך, כוח ללמד גבוהה.

(2) חסרונות: תיקון פגמים, תיקון פגמים קטנים (stomata, trachoma), בשל ההשפעה גדולה מדי, יש עקבות של שפת הבריכה. פלדה ריתוך יש נקודה קשה. בשל תופעות חום, ריתוך של מכונות צבע Castingss או חלקים חומה דק, קל לייצר עיוות חום. הדרישות התפעוליות גבוהות יותר.

3. מכונת ריתוך קר

האם תחילת המאה ה -21, הלידה של הטכנולוגיה תיקון חדש, תהליך ריתוך בשל החום החום הוא קטן מאוד, היה רתך קר. לאחר מספר שנים של פיתוח, ריתוך מכונה יישום כיוון הטכנולוגיה כבר התפתחות גדולה, כבר בשוק התיקון תופסת נתח גדול. בהתאם לקטגוריות תיקון המוצר הם: מכונת מיקום ו EDM תיקון מכונת ריתוך.

4. מנטר

השימוש עקרון פריקה מיידיות בתדירות גבוהה יהיה להדביק (0.05-0.20mm) להדביק על משטח workpiece, עובי מרבי של כל הדבק עם עובי של ריתוך זהה, איכות ריתוך תלוי פריקה הוא אחיד. מתאים ללבוש workpiece, עיבוד סובלנות תיקון, בשוק עובש יש השפעה מסוימת. המכונה יכולה להיות גם אבקת ריתוך (או פסולת עיבוד), מלא לתוך הפגם (כגון טרכומה), לאחר תיקון פריקה. לאחר תיקון צבע העבודה הוא קטן. החיסרון הוא כי מהירות התיקון הוא איטי יותר.

החיסרון הנפוץ של מכונת ריתוך קר והמיקום המכונה היא כי יעילות ריתוך אינו גבוה כמו זה של מכונת ריתוך ארגון קשת מכונת ריתוך, אבל היתרונות הבולטים שלה לגרום לאנשים מעדיפים ריתוך קר בעת תיקון פגום מילימטר ופגם משטח עיבוד.