עיצוב משולב של יציקות רכב

עיצוב משולב של יציקות רכב

עם חיסכון באנרגיה הרכב ולהפחית את העלות של דרישות הייצור להמשיך להגדיל, לעשות שימוש מלא את היתרונות של הליהוק, הטבעה המקורי, ריתוך, חישול הליהוק ויוצרים חלקים שונים, באמצעות תכנון סביר אופטימיזציה מבנית, כדי להשיג חלקים משולבים הליהוק גיבוש, יכול למעשה להפחית את המשקל של חלקים ולהפחית את טכנולוגיית עיבוד מיותר, על מנת להשיג את המשקל של חלקים וביצועים גבוהים.

מגמת הפיתוח של שילוב הליהוק רכב ברור יותר בהתפתחות של יציקות סגסוגת ברזל. על מנת לעשות שימוש מלא בתהליך הליהוק כדי להשיג את המאפיינים של הייצור של יציקות מבניות מורכבות, היו עיצוב משולב של לוחות הדלת, שלד המושב, שלד לוח המחוונים, מסגרת קדמית חומת אש ועיצוב משולב אחר של לחץ גבוה יציקות, גודל גדול באופן משמעותי מאשר הייצור הנוכחי יציקה, הצורך 4 000 ~ 5 000 T או אפילו גדול יותר tonnage die-casting מכונת לייצור.

המשקל של יציקות הרכב

כדי להבטיח את הכוח ואת הבטיחות של המכונית תחת הנחת המכונית ככל האפשר כדי להקטין את איכות ההכנה, כדי להשיג קל, ובכך לשפר את כוחו של הרכב, להפחית את צריכת הדלק ולהפחית זיהום פליטה. איכות הרכב מופחתת ב -100 ק"ג וצריכת הדלק ל -100 ק"מ יכולה להקטין ב -0.3 עד 0.6 ליטר. אם משקל הרכב יורד ב -10%, ניתן להגדיל את יעילות הדלק ב -6% ל -8%. עם הצרכים של שמירה על איכות הסביבה ושימור אנרגיה, את המשקל של המכונית הפכה המגמה של פיתוח הרכב בעולם, המשקל של יציקות הרכב הפך לאחד הכיוון החשוב של פיתוח של יציקות הרכב.