לשפר ללבוש התנגדות והאמינות של מכונות יציקה

לשפר ללבוש התנגדות והאמינות של מכונות יציקה

כדי כראוי מכונת כלי הליהוק חוזק חומרים גבוהה, פיתוח נוקשות גבוהה, וכדי לשפר עוד יותר את ההתנגדות ללבישה של הכלי מכונת ושימוש של אמינות, פיתוח, יישום של מספר חומרים חדשים בשנים האחרונות:

(1), HT300 גבוהה-כוח ברזל יצוק בהריון. מכונות יציקה התוספת של ברזל נוזלי מ- 1450 ℃ עד 1470 ~ 1520 ℃, חלקם של גרוטאות בהרכב תשלום (הוספת 40% ~ 50%), השימוש של סי-סי, Ca-Ba ו- CaMnSi דו inoculants, וכו '. אמצעים טכניים, לספירה ≥ 3.5% בתנאים של גישה HT350 ציונים.

(2), סי גבוה / C אפור ברזל יצוק. בתנאים של CF שווה ערך פחמן = 3.4% ~, 3.8%, התוספת של גרוטאות מתגברת סי / יחס C הוא גדל מ 0.4 ~ 0.5-0.7 ~ 0.8, הטמפרטורה של ברזל מותך הוא עלה ל מעל 1450 ℃, חוזק מתיחה יכול להיות מוגברת על ידי 20 ~ 30mpa. E0 ערך גם גדל, הליהוק יש נטייה קטנה דפורמציה. עם זאת, עבור יציקות עבה יותר כגון מכונת כלים, הגדלת את סי / ערך C מגביר את התוכן פריט את המקטע עבה, אך מפחית את הכוח. בשלב זה יש להוסיף Cr, Ca, Sb ו Sn ורכיבים אחרים alloying, לשפר את המכונה ב חתך של pearlite תוכן, מכונות יציקה להפחית הקשיות של חתך הרוחב, להגביר את הדיוק של מכונות ויציבות.

פנים לבחון שימוש רטט הזדקנות, להפחית, להפחית את הלחץ שיורית בתוך יציקות מכונות. השפעתו על מתח שיורית. לנוכח העלייה של הנפח של החומר לאחר רטט, מלחמה - מכושר העמסה של גדל הליהוק, מלחמה - קיבולת סטטי הוא גדל בשיעור של 30%, מלחמה - קיבולת המטען הוא גדל בשיעור של 100% ~ 300%.