דיון על איכות הפיקוח של מכונות ליהוק

דיון על איכות הפיקוח של מכונות יציקות

איכות הליהוק מכני, כולל האיכות הטבועה של הליהוק מכני, את המראה של איכות, את השימוש באיכות. הדרישות הספציפיות שלו, בדרך כלל בחלקים ומסמכים טכניים קשורים מוגדרים בבירור. על מנת להבטיח את איכות הליהוק מכני, הליהוק כל ההיבטים של הייצור, במיוחד לאחר ניקוי, יש לבצע בדיקה איכות. כל הליהוק מכני פגום, לאחר תיקון כדי לענות על הדרישות, אינו משפיע על המשתמש צריך להיות תוקנו.

1, בדיקה של פגמים הליהוק

1) בדיקת פגמים במראה כאשר בוחנים פגמים כגון סדקים, נקבוביות פני השטח וצמצום, חול דביק ומומים אחרים שנחשפים להופעת מכונות יציקה בעין בלתי מזוינת או באמצעות זכוכית מגדלת ופטיש קצה וכד ', שימוש כלי מדידה, תבניות ו פלטפורמת עבודה, וכו 'כדי לבדוק אם גודל של ציורים הליהוק מכני לענות על הדרישות, עם מגוון רחב של כלי שקילה כדי לבדוק אם המשקל של הליהוק מכני בתוך סטייה מותרת.

2) בדיקה משטח פגם

① שיטת ניאון זיהוי: הליהוק מכני שקוע בנוזל פלואורסצנטי, בשל התופעה נימי, נוזל פלואורסצנטי לחדור לתוך פגמים פני השטח מכני הליהוק, ולאחר מכן להסיר את הליהוק מכני ולנגב, להציב אולטרה סגול (מנורת קוורץ מנורה) הקרנה. השימוש בנוזל פלואורסצנטי על ידי עיקרון קרינה אולטרה סגול, יכול לקבוע את סדקים פני השטח ופגמים אחרים באתר.

② שיטת צביעה: השימוש חדירות של הנוזל, את פני השטח של הליהוק מכני שנתפסו מצופה בשכבה של חדירות טובה של נוזל צביעה (כגון נפט, אצטון, צבע ותערובת אחרת), עד שהנוזל חודר לתוך פגמים פנימיים, לנגב את פני השטח של נוזל צביעה, מרוסס בשכבת אבץ אבקה לבנה ולבנה, ואז פגמים שיורית הנקבוביות של סוכן הצביעה נשאב על פני השטח כדי להראות את האבקה למעלה, מראה צורה פגום.

3) בדיקה פנימית פגם

① ray בדיקה: פגמים מכניים ניתן למצוא בתוך יציקות, כגון נקבוביות, הצטמקות, סדקים, תכלילים וכן הלאה. איור 2-10 מציג את הדיאגרמה הרדיוגרפית. עבור מכונות יציקות חשוב, כגון תעשיית הביטחון עם Class I יציקות מכונות, בדרך כלל יש לעבור 100% קרן הבדיקה. קרניים נפוץ הם: צילומי רנטגן וקרני g. החדירה של לשעבר מאשר האחרון, אבל הרגישות גבוהה יותר מאשר האחרון, קרניים אלה יכולים לחדור את המתכת, כך הסרט רגיש. כאשר הקרני חודר אל האובייקט, הוא מקיים אינטראקציה עם האטומים באובייקט, ואנרגיית הקרינה נספגת ומפוזרת בהדרגה. ככל הצפיפות של האובייקט, מהר יותר את ריקבון האנרגיה, את הצפיפות של חורים ותכלילים של מכונות יציקות הוא הרבה יותר נמוך מאשר צפיפות של המתכת. כאשר הקרניים ופגמים אלה פועלים, הנחתה קטנה יותר והאנרגיה על הסרט גדולה יותר מזו של הפגם - יכולה להראות את צורת הפגם על הסרט.

② בדיקה קולי: הליהוק מכני ניתן למצוא גם בתוך הפגמים, כגון נקבוביות, סדקים, תכלילים, כגון משוחרר. עבור יציקות פלדה, השתמש בשיטה זו כדי לזהות עובי דופן מקסימלית (1000mm) של שיטה. בדיקה Ultrasonic עם תדירות ההפעלה לעתים קרובות יותר מ 1MHz. גלי Ultrasonic להפיץ ממדיום אחד למשנהו בממשק, במיוחד כאשר האולטראסאונד מועבר מן המתכת לאוויר, כמעט 99% של ההשתקפות מן הממשק בחזרה. בדיקות Ultrasonic הוא היישום של תכונה זו כדי למצוא את הפגמים הפנימיים של הליהוק מכני. כאשר בדיקה נע לאט על הליהוק מכני, אם אין פגם הליהוק מכני, רק גל T משתקף על פני בדיקה ו B גל שנוצר על פני השטח התחתון משתקפים על המסך אוסצילוסקופ. אם יש פגם בחלק של הליהוק המכני יש גם גל ה- F המשתקף על ידי המום, ככל שהפגם גדול יותר, כך הגובה של גלי ה- F גבוה יותר, אשר יכול לקבוע את מיקומו ואת חומרתו של הפגם הליהוק המכני.

③ מבחן לחץ: בלחץ גבוה, ואקום עם מכונות יציקות, כגון משאבות, שסתומים, וכו ', צריך לעשות מבחן לחץ כדי לבדוק אם יש חור הליהוק מכני הליהוק. כאשר הבדיקה תהיה לחץ מסוים של אוויר (או מים, שמן, וכו ') לתוך חלל הליהוק מכני אטום, כגון הליהוק מכני דרך סדקים, חורים, וכו', תהיה דליפה, וכך מצא את המיקום פגום . הלחץ הבדיקה היא בדרך כלל יותר מ 30 עד 50% של לחץ מכני הליהוק עובד, שהוא גם מכני הליהוק כוח הערכה. כאשר הליהוק מכני לא קל ליצור חלל אטום, אשר לא ניתן לבצע את הבדיקה לחץ, השיטה יכולה לשמש כדי לבדוק את החדירה מכני של קומפקטית נפט.