רכב יציקה תהליך ידע ופיתוח טכנולוגיה מגמה

כ 15% עד 20% של חלקי רכב הם יציקות המיוצרים על ידי שיטות הליהוק שונים. יציקות אלו הן בעיקר מרכיבי מפתח של מערכת החשמל ורכיבים מבניים חשובים. נכון לעכשיו, אירופה וארצות הברית תעשיית הרכב פיתחה מדינות, רכב הליהוק ייצור טכנולוגיה מתקדמת, איכות המוצר הוא טוב, יעילות ייצור גבוהה, זיהום סביבתי. יציקה גלם חומרי עזר הוקמו סדרה ותקינה, תהליך הייצור כולו הושג מיכון, אוטומציה ואינטליגנציה. מדינות אלה בדרך כלל להשתמש בטכנולוגיה דיגיטלית כדי לשפר את רמת הליהוק תהליך עיצוב, הליהוק גרוטאות שיעור של כ 2% עד 5%, הקימה מערכת שירות רב לאומי ותמיכה בטכנולוגיה הרשת. לעומת זאת, למרות יציקות הרכב של סין תפוקה גדולה יותר, אבל רובם הם בעלי ערך מוסף נמוך תוכן טכני נמוך, המבנה הוא פשוט יציקות שחורות פשוט, ואת הפער בין רמת החוץ. מאמר זה דן בעיקר בכיוון הפיתוח של רכב הליהוק ואת טכנולוגיית הרכב מן הביקוש לפיתוח של חיסכון באנרגיה רכב והגנה על הסביבה.

1. הכיוון של פיתוח של יציקות הרכב

1.1 עיצוב משולב של יציקות הרכב

עם חיסכון באנרגיה הרכב ולהפחית את העלות של דרישות הייצור להמשיך להגדיל, לעשות שימוש מלא את היתרונות של הליהוק, הטבעה המקורי, ריתוך, חישול הליהוק ויוצרים חלקים שונים, באמצעות תכנון סביר אופטימיזציה מבנית, כדי להשיג חלקים משולבים הליהוק יציקה, יכול למעשה להפחית את המשקל של חלקים ולהפחית את עיבוד מיותר של התהליך, על מנת להשיג את המשקל של חלקים וביצועים גבוהים.

מגמת הפיתוח של שילוב הליהוק רכב ברור יותר בפיתוח של יציקות סגסוגת ברזל. על מנת לעשות שימוש מלא בתהליך הליהוק כדי להשיג את המאפיינים של הייצור של יציקות מבניות מורכבות, היו עיצוב משולב של לוחות הדלת, שלד המושב, שלד לוח המחוונים, מסגרת קדמית חומת אש עיצוב משולב של יציקות בלחץ גבוה, הגודל הוא גדול באופן משמעותי מאשר הייצור הנוכחי יציקה, את הצורך 4 000 ~ 5 000 t או אפילו גדול יותר tonnage למות הליהוק מכונת לייצור.

1.2 משקל יציקות הרכב

כדי להבטיח את הכוח ואת הבטיחות של המכונית תחת הנחת המכונית ככל האפשר כדי להקטין את איכות ההכנה, כדי להשיג קל, ובכך לשפר את כוחו של הרכב, להפחית את צריכת הדלק ולהפחית זיהום פליטה. איכות הרכב מופחתת ב -100 ק"ג וניתן להפחית את צריכת הדלק ל -100 ק"מ ב -0.3 עד 0.6 ליטר. אם משקל הרכב יורד ב -10%, ניתן להגדיל את יעילות הדלק ב -6% ל -8%. עם הצרכים של שמירה על איכות הסביבה ושימור אנרגיה, את המשקל של המכונית הפכה את המגמה של פיתוח הרכב בעולם, את המשקל של יציקות הרכב הפך לאחד הכיוון החשוב של פיתוח של יציקות הרכב.

2. כיוון הפיתוח של טכנולוגיית הליהוק רכב

טכנולוגיית הייצור של יציקות מורכבות מבנה קירות דק

עם התפתחות של תעשיית הרכב ואת הביקוש לחיסכון באנרגיה הפחתת פליטה, את המשקל של חלקי רכב הופך יותר ויותר קל. דרך עיצוב דק קירות, זה כיוון התפתחות חשוב של בלוק המנוע. FAW יציקה ושות 'בע"מ עבור ייצור פולקסווגן FAW פולקסוואגן יצוק גליל ברזל, למשל, הייצור המוקדם של עובי דופן 06A צילינדר 4.5 מ"מ ± 1.5 מ"מ, EA111 עובי דופן גליל 4 מ"מ ± 1 מ"מ, הייצור ההמוני הנוכחי EA888Evo2 קיר גליל עובי 3.5 מ"מ ± 0.8 מ"מ, הדור הבא EA888Gen.3 מבנה המוצר גליל הוא מורכב יותר, עובי הקיר של רק 3 מ"מ ± 0.5 מ"מ, הוא צילינדר אפור ברזל יצוק. בהפקה ההמונית, יש כמה בעיות כגון הליבה השבורה, הליבה להיסחף עובי הקיר תנודות. עם זאת, על ידי שליטה על איכות הליבה חול חול, אבל לא יכול לענות על דרישות הייצור EA888Gen.3 גליל, יש להשתמש כקבוצה שלמה של הליבה תהליך לשפוך.

2.2 אלומיניום מגנזיום סגסוגת בקנה מידה גדול חלקים מבניים ייצור הטכנולוגיה

עם הביקוש הגובר לחיסכון באנרגיה, הגנת הסביבה והפחתת עלויות, סגסוגת אלומיניום-מגנזיום בקנה מידה גדול הליהוק המבני הפך מגמת התפתחות חשובה, טכנולוגיית הייצור שלה הפך את נקודת החום הנוכחית הפיתוח. כיום, טכנולוגיית הייצור העיקרי של סגסוגת אלומיניום-מגנזיום חלקים מבניים בקנה מידה גדול הוא בלחץ גבוה הליהוק, הליהוק שחול ולחץ הליהוק בלחץ נמוך. כמו בלחץ גבוה הליהוק יעילות הייצור, איכות המוצר הפך את תהליך הייצור העיקרי, פיתוח טכנולוגיית הייצור שלה התמקדו בתהליך הליהוק בלחץ גבוה קל סלסול, הליהוק קל ליצור נקבוביות, לא יכול חום בעיות טיפול.

2.3 יציקה דיוק יציקה טכנולוגיה

המכונה בדרך כלל הליהוק המדויק של הליהוק הרכב בעיקר מתייחס לחיסול של עובש ההשקעה הליהוק הטכנולוגיה. עם התפתחות של יציקת רכב יציקה הטכנולוגיה, הליהוק דיוק להרכיב הוא סוג של הליהוק ויוצרים שיטה. יציקות המיוצר על ידי סוג זה של שיטת יצירת ניתן להשתמש ישירות ללא חיתוך או חיתוך. עם שיפור דיוק הליהוק דיוק, הליהוק דיוק היוצרים הטכנולוגיה פותחה במהירות בשנים האחרונות, סדרה של שיטות הליהוק החדש פותחו כגון דיוק הליהוק חול, יציקה קצף אבוד, מבוקרת לחץ הליהוק לחץ הליהוק. שיטת הליהוק Cosworth פותחה על ידי בריטניה באמצעות שילוב של ליבת חול זירקוניום נשלט על ידי משאבה אלקטרומגנטית. הוא שימש בהצלחה לייצור המוני של צילינדרים מסגסוגת אלומיניום ו הופיעו וריאנטים תהליך רבים כגון הליהוק בלחץ נמוך במקום הליהוק משאבות אלקטרומגנטיות ותהליכים אחרים. השימוש בסוג זה של שיטת הליהוק יכול לייצר עובי דופן של 3.5 ~ 4.0 מ"מ גליל מסגסוגת אלומיניום, הוא החול הנוכחי דיוק הליהוק מטעם התהליך.

בתהליך הליהוק בלחץ גבוה שפותח על בסיס הליהוק ואקום, יציקה למות מחומצן, מתכת חצי מוצק rheological או תהליך thixotropic הליהוק למות, שנועדו לחסל פגמים הליהוק, לשפר את האיכות הפנימית ולהרחיב את היקף יישומים הליהוק למות. בתהליך של הבלטה שחול, להמיס הוא מילא ו התגבש תחת לחץ, ויש לו את היתרונות של חלקה, ללא מתיז מתכת, פחות הפסד של חמצון נוזלי מתכת, חיסכון באנרגיה, פעולה בטוחה פגמים של חור הליהוק. בעל ביצועים גבוהים סגסוגת אלומיניום הליהוק פיתוח ויישום של מגוון רחב של יישומים.

הגידול המתמשך של ייצור הרכב דורש ייצור הליהוק באיכות גבוהה, ביצועים מעולים, ליד הצורה נטו, רב מינים, צריכת נמוכה, כיוון עלות נמוכה. כרכב על 15% עד 20% של חלקים הם יציקות. זה דורש את תעשיית הליהוק להמשיך להשתמש במגוון של טכנולוגיות חדשות, חומרים חדשים כדי לשפר את הרמה הכללית של הליהוק. הליהוק דיוק הליהוק הטכנולוגיה יכולה לענות על הדרישות לעיל של יציקות הרכב, ואת היישומים שלה גם לכסות את תהליכי הליהוק השונים של יציקות הרכב.

כדי לענות על תקנות סביבתיות תובעניות יותר ויותר, מכוניות נעות לעבר משקל קל. ירידה במשקל הרכב ב -10%, צריכת הדלק יכול להיות מופחת ב -5.5%, צריכת הדלק יכולה להיות מוגברת ב -3% ל -5%, תוך הפחתת פליטות של כ -10%. יישום של אלומיניום ומגנזיום יציקות סגסוגות אחרות nonferrous, פיתוח של מבנה מורכב גדול של יציקות משולבים ויישום נרחב של דיוק הליהוק דפוס הטכנולוגיה היא להשיג את הדרך העיקרית כדי להפחית את המשקל של יציקות הרכב. ולכן דורש שימוש נרחב של הטכנולוגיה הדיגיטלית על בסיס ביצועים גבוהים הליהוק חומרים, ציוד אוטומציה, כגון מגוון רחב של אמצעים כדי להשיג את הפיתוח והייצור של יציקות הרכב כדי לענות על הצרכים של תעשיית הרכב המודרנית.