תהליך הליהוק רכב וידע במגמת פיתוח טכנולוגיה הליהוק

1. את כיוון ההתפתחות של ליהוק כלי רכב

1.1 עיצוב משולב של ליהוק כלי רכב

עם שמירת אנרגיה רכב ולהפחית את עלות הייצור דרישות להמשיך להגדיל, לנצל היתרונות של הליהוק המקורי רקיעה, ריתוך, חישול, הליהוק ויוצרים מספר חלקים, דרך עיצוב סבירים מבניים אופטימיזציה, כדי להשיג חלקים משולב השלכת Forming, יכול ביעילות להקטין את המשקל של החלקים ולהפחית עיבוד מיותר של התהליך, על מנת להשיג את המשקל של החלקים וביצועים גבוהים.

מגמת הפיתוח של אינטגרציה הליהוק רכב ברור יותר בפיתוח של יציקות סגסוגות צבעוניות. על מנת לעשות שימוש מלא של תהליך הליהוק כדי להשיג את המאפיינים של מבנה מורכב יציקות, יש כבר עיצוב משולב של צלחת הדלת,

מושב שלד, לוח המחוונים שלד, המסגרת הקדמית וחומת, גודל אשר משמעותית גדולה יותר יציקות המיוצרים כיום, דורש הייצור של 4 000 כדי 5 000 t או אפילו גדול יותר משקל למות הליהוק מכונות.

1.2. המשקל של יציקות כלי רכב

כדי להבטיח את הכוח ואת הבטיחות של הרכב תחת ההנחה של הרכב ככל האפשר להפחית את האיכות של ההכנה, על מנת להשיג קל משקל, ובכך שיפור הכוח של המכונית, להפחית את צריכת הדלק, להפחית את הפליטה זיהום. הפחתת הרכב של 100 ק ג לכל 100 גרם, צריכת דלק 100 ק מ יכול להיות מופחת על ידי 0.3 ~ 0.6 L, אם ההפחתה במשקל הרכב של 10%, צריכת הדלק יכול להיות מוגברת על ידי 6% עד 8%. לצרכי הגנת הסביבה ושימור אנרגיה, המשקל של המכונית הפכה מגמת פיתוח רכב בעולם, המשקל של יציקות רכב הפך לאחד הכיוון חשוב של פיתוח של ליהוק כלי רכב.

1.2.1 עיצוב קל של ליהוק רכב

עבור הגורם בטיחות הכולל של ליהוק, העיצוב עובי שווה הוא אחת השיטות העיצוב המרכזי עבור כלי רכב יציקות. החיסרון העיקרי של עיצוב עובי שווה זאת, כי ההופעה מבניים יכול לא להיות מוצה עד תום, נטל הליהוק הוא גדל. שימוש ביישומי CAE ניתוח, טופולוגיה אופטימיזציה, באמצעים אחרים כדי למטב את העיצוב של חלקים, כך חלקי הערך מתח של חלקים שונים קרוב החלקים השונים של עובי הקיר הוא לא עקבי, קטן חלקי העובי גשמי דק יותר או לא כדי להפחית החומר המשקל של. לוקח בחשבון היווצרות הליהוק ניתן להשיג היווצרות של המבנה המורכב יציקות, ניתן להשיג מגוון של חתך בצורת לא סדיר. עיצוב, את השימוש ביישומי CAE או טופולוגיה אופטימיזציה, אמצעים אחרים של מנתח הלחץ של חלקים. על-פי ההתפלגות של הכוח, לקבוע את הצורה של החלקים ואת העובי חומרים מקומיים ספציפיים. דרך חיזוק הליהוק, חופר, עיבוי, יכול לצמצם במידה ניכרת את המשקל של החלקים.

1.2.2 המכונית נתכי אור

השימוש של אלומיניום, מגנזיום וחומרים אחרים סגסוגת קלה הם האמצעים אובדן משקל הראשי של יצרני הרכב הנוכחי. הצפיפות של אלומיניום הוא רק 1/3 של פלדה, כולל עמידות מצוינת בפני קורוזיה, ומשפרים. הצפיפות של מגנזיום הוא קטן, רק 2/3 של אלומיניום, מצוינת בתנאי הליהוק בלחץ גבוה. כוח מסוים, אלומיניום ומגנזיום (יחס חוזק ואיכות) הם די גבוהים, כדי להפחית במשקל, לשפר את צריכת הדלק ממלאת תפקיד מכריע. ארה ב auto התעשייה בשנתיים האחרונות לשפר את התחרותיות, עם השימוש שלה ניכר של יציקות אלומיניום ומגנזיום, הליהוק משולב קשורה קשר הדוק.

1.2.3 ביצועים גבוהים של ליהוק כלי רכב

לשפר את הביצועים של החומר, כך המשקל של החלקים יחידה יכול לעמוד בפני עומסים גבוהים יותר, היא אחת הדרכים ביעילות להקטין את המשקל של ליהוק. סטנט מסוג חשבון יציקות עבור חלק ניכר יציקות, לבין ההתפתחות של ליהוק הפך גם לאחד מתמקדת. דרך הטיפול חום ואמצעים אחרים כדי לבצע את השינויים מיקרו גשמי, ובכך שיפור החוזק של חלקים, נוקשות או קשיחות, יכול להפחית ביעילות את המשקל של החלקים.

מול מתרצה ברזל ductile, לא רק את הכוח של פלדה מאשר פלדה רגילות השתפרה, הצפיפות נמוכה יותר מאשר הפלדה, הצפיפות של 7.1 g / cm3, תוך צפיפות פלדה יצוקה 7.8 g / cm3, מומלץ נרחב בשנים האחרונות, החומר השימוש של איזותרמי שכבתה ברזל ductile, בגודל זהה של ליהוק בתנאים של אור, 10% בהיר יותר מאשר פלדה. דוֹנגפאנג מוטור בסוג מסוים של רכב מסחרי שימשו כדי לקרר את ברזל יצוק ברזל ductile במקום עבודה אימות פלדה קל משקל,

עבור איזותרמי שכבתה חתיכות ברזל ductile חוזק גבוה המאפיינים של החלקים ההשעיה 14 לתוך לעצב קו פורום המומחים. טבלה 1 השימוש איזותרמי שכבתה ברזל ductile חומר לאחר ההחלפה של אפקט קל משקל, הפחתת המשקל הכולל של כמעט 40%, האפקט הוא משמעותי. יצוין, כי ההשפעה קל משקל טבלה 1 היא לא רק ההחלפה גשמי, אלא גם את התרומה של עיצוב קל משקל. באופן כללי, החלפת חומרים עבור כלי רכב יציקות לעיתים קרובות מלווה עיצוב קל של חלקים.

סגסוגת אלומיניום, מגנזיום נתכי להשתמש גם חוזק גבוה, גבוה חומרי קשה להחליף את האור המקורי סגסוגת במשקל על בסיס היישום של ביצועים גבוהים בחומרים לירידה נוספת במשקל, המנועים הכללי של ארצות הברית תאגיד להחליף ביצועים גבוהים AE44 סגסוגת סגסוגת אלומיניום המקורי, השימוש בשיטה הליהוק בלחץ גבוה של ייצור משנה מסגרת, לירידה במשקל סגסוגת אלומיניום על בסיס נוספת במשקל 6 ק ג.

2. כיוון התפתחות הטכנולוגיה הליהוק רכב

2.1 טכנולוגיית הייצור של יציקות המבנה המורכב קיר דק

עם התפתחות תעשיית הרכב ואת הביקוש חיסכון באנרגיה, פליטה הפחתה, המשקל של חלקי רכב הופך יותר ויותר קל משקל. דרך עיצוב קירות דקים, זה כיוון התפתחות חשובה של בלוק מנוע. FAW הליהוק ושות', בע מ של הגליל ברזל יצוק לייצור FAW פולקסווגן, לדוגמה, ייצור מוקדמת של 06A גליל הקיר עובי 4.5 מ מ ± 1.5 מ מ, EA111 גליל הקיר עובי 4 מ מ ± 1 מ מ, ייצור המוני הנוכחי של EA888Evo2 גליל עובי 3.5 מ מ ± 0.8 מ מ, הדור הבא EA888Gen.3 גליל המוצר מבנה מורכב יותר, את העובי של רק 3 מ מ ± 0.5 מ מ, הוא הגליל ברזלי הדק. לייצור המוני, ישנן כמה בעיות כגון ליבה השבור, הסחף הליבה, עובי קיר יציב. עם זאת, על ידי שליטה על איכות ליבה חול וחול, אבל אינו יכול לענות על דרישות הייצור של גליל EA888Gen.3, חייב לשמש שקבוצת הליבה לשפוך תהליך.

2.2 אלומיניום-מגנזיום סגסוגת בקנה מידה גדול חלקים מבניים טכנולוגיית הייצור

עם הביקוש הגובר חיסכון באנרגיה, הגנת הסביבה, הפחתת עלות, הליהוק סגסוגת אלומיניום-מגנזיום מבניים בקנה מידה גדול הפך להיות מגמה התפתחות חשובה, הטכנולוגיה הייצור שלה הפך הזרם פיתוח של נקודות חמות. כיום, הטכנולוגיה הייצור הראשי של חלקים מבניים בקנה מידה גדול סגסוגת אלומיניום-מגנזיום הוא הליהוק בלחץ גבוה, שחול הליהוק, הליהוק בלחץ נמוך. כמו היעילות הפקה יציקה בלחץ גבוה, איכות המוצר הפך תהליך הייצור הראשי, התפתחות הטכנולוגיה הייצור שלה מרוכזת בעיקר ב בלחץ גבוה ביציקת קל תלתל, קל להקים את הפיוניות בפנים הליהוק, שלא ניתן לחמם לטיפול בבעיות.