רכב יציקה תהליך הידע ופיתוח מגמה של טכנולוגיית היציקה שלה

יציקה היא אחת המתכות הוותיקות ביותר להרכיב מתכות. כ -15% ~ 20% של חלקי הרכב הם יציקות שנעשו על ידי שיטות הליהוק שונים. יציקות אלה הם בעיקר מרכיבים מרכזיים של מערכת החשמל ורכיבים מבניים חשובים.

כיום אירופה וארצות הברית תעשיית הרכב פיתחה מדינות רכב הליהוק מתקדם טכנולוגיית הייצור, איכות המוצר, יעילות הייצור, זיהום סביבתי. יציקה גלם חומרי עזר הוקמו סדרה ותקינה, תהליך הייצור כולו הושג מיכון, אוטומציה ואינטליגנציה. מדינות אלה בדרך כלל להשתמש בטכנולוגיה דיגיטלית כדי לשפר את רמת היציקה תהליך התכנון, הליהוק גרוטאות שיעור של כ 2% עד 5%, הקימה מערכת שירות רב לאומי ותמיכה טכנית ברשת. לעומת זאת, יציקות הרכב של סין, אם כי גדולות יותר בתפוקה, הן בעיקר יציקות שחורות עם ערך מוסף ותוכן טכני נמוך ומבנה פשוט יחסית, שהן רחוקות ממדינות זרות. מאמר זה בעיקר מן החיסכון באנרגיה רכב והגנה על היבטים סביבתיים של הצרכים הפיתוח, דן המכונית הליהוק ופיתוח הטכנולוגיה הרכב.

עם הביקוש הגובר של חיסכון באנרגיה רכב והגנה על הסביבה, כמו גם את הפחתת עלות הייצור, הליהוק ויוצרים היתרונות של הליהוק הקיים, הטבעה המקורי, ריתוך, חישול הליהוק של חלקים שונים, באמצעות תכנון רציונלי אופטימיזציה מבנית של חלקים יצוק חלקים יציקה, יכול למעשה להפחית את המשקל של חלקים ולהפחית את טכנולוגיית עיבוד מיותרת, כדי להשיג את הרכיבים של ביצועים קלים וביצועים גבוהים.

תחת הנחת היסוד של הבטחת כוח ובטיחות הביצועים של הרכב, משקל המדרכה של הרכב ניתן לצמצם ככל האפשר כדי להפחית את המשקל של הרכב כדי לשפר את הביצועים הדינמיים של הרכב, להפחית את צריכת הדלק ולהפחית זיהום פליטה. כל 100 ק"ג של ירידה במשקל המכונית הרזיה, 100 ק"מ צריכת דלק יכול להיות מופחת 0.3 ~ 0.6 L, אם משקל הרכב כדי להפחית 10%, יעילות הדלק ניתן להגדיל 6% עד 8%. עם הצורך של הגנת הסביבה ושימור אנרגיה, המשקל הקל של כלי רכב הפך את המגמה של פיתוח רכב העולם. המשקל הקל של יציקות הרכב הפך גם לאחד מכיווני הפיתוח החשובים של יציקות הרכב.

מה שנקרא רכב הליהוק דיוק הליהוק היוצרים בעיקר מתייחס קצף אבוד ההשקעה והטלת הטכנולוגיה. עם התפתחות של יציקת הרכב יציקה הטכנולוגיה, דיוק הליהוק היוצרים מתייחס לסוג של הליהוק ויוצרים שיטה. יציקות שנעשו על ידי סוג זה של עיצוב ניתן להשתמש ישירות ללא חיתוך או חיתוך. עם הדרישות ההולכות וגדלות על דיוק של יציקות, הליהוק דיוק היוצרים הטכנולוגיה פותחה במהירות בשנים האחרונות, סדרה של שיטות הליהוק יציקה חדשה כגון הליהוק חול מדויק, הליהוק קצף אבוד, בלחץ הליהוק הלחץ הליהוק הלחץ התפתחו. שיטת הליהוק Cosworth פותחה על ידי בריטניה עם חול זירקון חול הליבה שילוב ושימוש של המשאבה אלקטרומגנטית שליטה שפופרת השיטה שימש בהצלחה לייצור המוני של גליל סגסוגת אלומיניום, והיו וריאציות טכנולוגיות רבות, כגון השימוש הליהוק בלחץ נמוך במקום תהליך הליהוק האלקטרומגנטי. סוג זה של שיטת הליהוק יכול לייצר סגסוגת אלומיניום עובי דופן גליל של 3.5 ~ 4.0 מ"מ, הוא נציג של תהליך הליהוק חול מדויק.

כדי לעמוד בחוקים והתקנות סביבתיים מחמירים יותר, המכונית נע לכיוון קל. עבור כל הפחתה של 10% בהורדת משקל הרכב, צריכת הדלק יכולה להיות מופחתת ב -5.5%, ניתן להגדיל את צריכת הדלק ב -3% ~ 5%, והפחתת פליטות ניתן להפחית בכ -10%. היישום של אלומיניום ומגנזיום יציקות סגסוגות ברזל אחרים, פיתוח של מבנה משולב גדול ומורכב של יציקות היישום הנרחב של דיוק הליהוק היוצרים הטכנולוגיה היא הדרך העיקרית להשיג יציקות קל משקל הרכב. לכן, נדרש כי מחקר ופיתוח וייצור של יציקות הרכב צריך להתממש באמצעות שימוש נרחב של טכנולוגיות דיגיטליות, באמצעות יישום רחב של ביצועים גבוהים הליהוק חומרים וציוד אוטומציה כדי לענות על הצרכים של תעשיית הרכב המודרנית.